Desicion 6.díl

11. července 2014 v 21:13 | LinDee |  Desicion


Pohled Damona (Z minulosti) :
Odpoledne za námi přišel otec a říkal něco o tom, že jsem přijela Kathrinina sestra. Dokonce prý dvojče. Zatím o ní nic neví a proto ji pozval na večeři a od nás se očekává, že tam také budeme. Jistě že tam příjdu, takovou příležitost bych si nenechal ujít. Třeba se Stefan zamiluje do ní a já budu mít Kathrin pouze pro sebe.
Ale možná jsem ted trochu zmenil názor. Před chvilkou za mnou byla María a říkala že milejší a krásnější dívku neviděla. Je prý hodně podobná Kathrin ale vlasy má uplně rovné. Také má prý upřímné oči a ten nejsvůdnější úsměv. Jsem docela natěšený až jí uvidím. Kráse se určitě nemůže rovnat Kathrin, ale necháme se překvapit. Je pravda, že některé Katino chování mi celkem vadí. Je sobecká a nenávistná, ale také se umí velice dobře přetvařovat. Jenže ke mě je vždy vstřícná a každý večer trávím s ní v její postely. Je nežná a zároveň tvrdá a já si neumím představit nic lepšího.
Už je skoro sedm, měl bych jít do jídelny at nepříjdu pozdě, otec by mi dal zase nějakou přednášku na téma slušného chování, když máme hosty. Vyšel jsem ze dveří a pohledem jsem sjeltu nádhernou bytost, co právě scházela ze schodů společně s Maríou. Byla nádherná a měla na sobě šaty, které ušila Maria. Byly tmavě modré s velice volánky a podšívkami, což zvíraznovalo její utlý pas v korzetu, který jí nadzvyhával nadra a celkový pohled na ní stál za miliony. Bylo na ní vidět že je nesvá a rozpačitě se usmívala.
Bylo zvláštní vidět na někom ty šaty. María říkala, že je dá někomu, kdo si je s přemírou zaslouží. Tolikrát jsem jí přemlouval aby je dala Kathrin, ale ona nechtěla. A ted po pár hodinách je oblíkne slečně, kterou skoro ani nezná a hrdě se vedle ní usmívá.
María měla pravdu, její usměv byl ten nejsvůdnější i nejmilejší zároveň. Ty hnědé oči byly hluboké jako ta nejhlubší rokle a její chůze byla tak vábivá a ladná jako chůze laně. Poslední schod byl trochu větší a ona trošičku zaklopítla. María jí chytila a dělala jakoby nic, což se sluší, ale ta slečna mě něčím opravdu překvapila. Otočila se k Maríe a poděkovala jí. To se nehodilo, normálně když dámy klopýtnou, nepřiznají to a nebo to svedou na svou služku že do nich drkla, ona udělala přesný opak. I Maríu to vyvedlo z míry ale do normálního světa jí vrátila Kathrin. "Ty jsi ale nemehlo, že ty jsi do ní naschvál strčila Mario. Jestli se to bude opakovat, budu si na tebe stěžovat." "Moc se vám omlouvám slečno Eleno."
Sklopila zrak a chtěla jít dál, ale ta Elena udělala další zázrak. "Nemáš se za co omlouvat Marío, prostě jsem šla a neodhadla velikost schodu. Nikdo do mě nestrčil a nikdo si také nebude stěžovat, že ano? Byla to totiž pouze má chyba a za ní nikdo nemusí pykat. Viď Kathrin." Usmála se na ní a šla dál. Když tak šli vedle sebe, vypadali jako kopie, až na to, že na Kathrinině tváři nebyl ten nádherný úsměv. Zastavily se u mě a sestra Kathrin se zdála nervózní. "Dobrý den Damone,chtěla bych ti představit mou ZNOVU nalezenou sestru Elenu."
Poukázala na levo od ní, ale to nemělo smysl, já už na ní totiž hleděl. "Je mi ctí slečno Eleno." Políbil jsem jí ruku a vrátil jsem se zpět ke zkoumání jejích očí. "Jen Eleno, jestli dovolíte." "Budu převelice rád." Usmál jsem se společně s nimi jsem mířil do jídelny.
"Kamse mlhu posadit, nevím jestli máte určený nějaký zasedací pořádek, nechtěla bych se dostat do rozpaků." Je jiná. Něco v ní je a to mě naprosto uchvacuje. Je to čistá duše a já mám pro ni slabost. "Můžete si sednout vedle mě slečno." Nabídl můj bratr a v tu chvíly jsem měl chut proklát ho mečem. Já jí viděl první! Ale pak jsem seuklidnil, sledovala mě Kathrin a sedla si vedle mě. Těsně vedle mě. Normálně bych nic nenamítal, ale ted to ve me vřelo. "Jmenuji se Elena pane Salvatore." Usmála se na něj a s radostí usedla vedle jeho boku. "Jmenuji se Stefan slečno, doufám že se vám u nás líbí." "Jistě. Máte to tu překrásné, na takové věci nejsem zvyklá. A musím říct, že služebnicto máte skvělé. Slečna María je moc milá a ochotná, moc mi pomohla." "To rád slyším." Řekl otec a usednul ke stolu spolu s námi.
Kathrin jako by si mě přivlastnovala a tlačila se co nejvíc ke mě. Já při celé večeři pouze sledoval bratra, jak se věnuje více Eleně než svému jídlu. Ani se mu nedivím, jen mu spíše závidím. Uklidnovalo mě poze to, že vedle sebe mám Kathrin. Stejně tak krasnou a stejně tak žádanou. Jen se divím že mě to neuklidnuje tak jak by mělo.
Po jídle jsme ještě pily vybrané víno a poslouchaly Elenin příběh. Když jí bylo osm, zemřel jí otec a ona se dozvěděla, že to nebyly jejípravý rodiče. I nadále se starala osvou nemocnou matku, která jí pověděla o Kathrin a kde jí hledat a když bylo Eleně patnáct, tak jí matka zemřela. Vzala si jen pár věcí a jela Kathrin hledat. Po třech letech jí konečně našla a nemůže ani vyjádřit jak moc je šťastná. U toho jak jí zemřely rodiče trochu zamlkla a ukápla jí slzy. Snažila se jí nenápadně setřít, ale já si stejně všiml. Perlila se na její bezchybné pleti a já měl strašné nutkání ji setřít. Neudělal jsem to, samozřejmě. "Moc se omlouvám, nevím jestli dokážu mluvit uplně klidně o smrti své matky. Byla pro mne vším a je pro mě bolestné na ni vzpomínat." To zavelel otec. "Nic se neděje slečno. To já se omloouvám že jsem vás dostaldo tak ošemetné sytuace. Nemusíte o tom už mluvit." "Děkuji pane, jste laskav."
Naté krásnéslečně něco bylo a já se nemohl nabažit. Po večerní diskusy jsem jí doprovodil ke dveřím pokoje a udělal něco velice odvážného. "Nechtěla by jste provést naším pozemkem. Rád bych vám to tu ukázal, je tu spousta věcí k vidění." "Moc ráda pane Damone, a v kolik hodin?" Ten usměv mě přímo hypnotizoval. "Kdy jen se vám tobude hodit. a říkej mi pouze Damone." "Co takhle ráno pře snídaní. Mám ráda vychody slunce." "V šest na vás budu čekat pod schody." "Ale mám malý problém. Nemám nic na sebe kromě těchto šatů a ty bych si nerada zničila." "To nebude problém, Maria ti nějaké ráno přinese." "Děkuju. Dobrou noc." "Dobrou noc a sladké sny. Tak sladké jako jste vy." Zčervenala a otevýrala dveře. Naposledy se na mě podívala a zavřela za sebou. Krásnější ráno si ani nemůžu přát.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Anketa

Který seriál je lepší?

TVD 45.6% (47)
TO 36.9% (38)
The 100 9.7% (10)
Supernatural 7.8% (8)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama