Another Banshee 3.díl

7. srpna 2014 v 18:18 | LinDee


Pohled Scotta:
Zavolal jsem Derekovi hned co to šlo. Tohle bylo hodně divný. Derek přišel co možná nejrychleji a hned na to Hayley znovu otevřela oči. Chvíli vypadala normálně, ale hned na to se v nich objevili ohníčky a ona byla zase celá mimo. Nevěděli jsme co s ní dělat.
"Tohle je ten nejdivnější den co jsme tu za tenhle měsíc měli. A když k tomu připočítáš zuřící Malii a uřvanýho trenéra... dá se považovat i za ten nejdrastičtější. Ale v pohodě... alespoň zemřu s pocitem že jsme našli další Banshee která tvrdí že nás Lydie vůbec nepotřebuje!" Stiles vyšiloval. Ani jsem se mu nedivil, bylo toho moc. A teď ještě tohle. "Dereku... co se to s ní děje. Šlehaly jí z rukou plamínky." Posadil se k ní, dal jí ruku na šelo a koukal do těch hořících očí. "Je nová. Tohle se jí děje poprví a nemá tušení jak to ovládat. Pravé Banshee néjen řvou, ale taky dokážou vzplanout. Cítí nebezpečí, dokážou se tak bránit."
To nevysvětlovalo všechno. "No super, takže ona si to tu může klidně podpálit! Sakra, táta mě zabije! Budeme bezdomovci a ještě k tomu budu pořád pod přímou palbou Malii a jejích :"Já ti to říkala." řečí." Vyšiloval. Derek se ke mě naklonil a zamračil se. "Co se to se Stilesem děje?" "Nevím. Od tý doby co jsme ji našli se chová divně... A co s tím vzplanutím? A jak jí můžeme pomoc?"
Chvíli přemíšlel a jen si jí prohlížel. "Je zmatená. To co vám řekla je možná lež. Nevyzná se v tom o čem mluví nebo co slyší. Je to pro ni náročný. Řekl bych že je to po prví co se objevil ten oheň. Musí jí to bolet, je to šílená transformace." Podíval se na mě hloubavě. "Pamatuješ si jaká bolest pro tebe byla když ses poprvé změnil?" Na to nejde zapomenout. "Tak pro ní je to dvakrát tak bolestivý. Ten oheň jí pohlcuje a ona neví co s tím. Pravé Banshee mívají ochránce který jim pomáhá snášet bolest. Věří mu celým svým srdcem a udělali by cokoliv aby ho ochránili."
Tak kde má Hayley toho svého? "Kdo to má být? A proč s ní nějaký není?" Derek pokrčil ramen a vrátil se pohledem k ní. Dal jí ruce na tváře a nechal bolest projít do svého těla.
"Lydia zjevně měla důvod proč ji sem poslala. A tohle je zjevně na tobě Scotte. Budeš ji chránit. Sám ses pasoval na ochránce, teď máš další ukol."
Kývnul jsem a zarazil jsem se. Stiles byl celou dobu nějak sticha. Otočil jsem se a našel ho sedícího opřeného o stěnu jak skoro hypnoticky sledoval Hayley. "Stilesi?" Nic, jen na ní koukal. "Hey Stilesi!" Zvolal jsem už hlasitěji což ho zdá se probralo. "Co?" "Jseš v pohodě kámo?" Zatvářil se zmateně a kouknul kolem sebe. "Jasně že jo." Vstal a šel přímo k ní. "Vypadá bledě... A co až se probudí? Řeknem jí prostě: "Ahoj, já jsem Stiles a tyhle dva? Jo to jsou vlkodlaci! Ty holky co sis jich možná všimla jsou taky trochu nadpřirozený bytosti. Jedna je kojotodlak a druhá kitsune. Jo kdybys nevěděla to je taková liška co šerpá energii a elektřínu. Jo a abych nezapoměl, ty jsi Banshee. Nacházíš všude mrtvoli a můžeš najít naši Banshee kamarádku, která se ztratila." Jo z toho bude určitě na větvi!" Měl rpavdu. V tomhle jsem neměl uplně zkušenosti. Pamatuju si jak jsem to s Liamem podělal... "Dereku?" Zeptal jsem se s nadějí a on si povzdechnul. "Fajn, vysvětlím jí to... ale hlavní je najít jejího Dorena." "Jejího kohoco?" Derek vstal a znuděně mu kouknul do očí. "Dororena. To je název pro učitele. Je to ze starého kmene Aolů ze severního Konga. Pokud nemáš ještě nějaké chytré otázky, tak bys mohl přinést studenou vodu a hadr. Musíme jí ztlumit tu teplotu."

Pohled Stilese:
Ležela tam bez hnutí asi hodinu. Měl jsem o ní strach a přitom mi něco říkalo že kdybych ji pořádal, otevřela by oči. A tak jsem toho využil. Počkal jsem dokud Scott s Derekem neodejdou za Peterem pro další informace a pak jsem si k ní sednul blíž. Vzal jsem ji za ruku- byla pořád horká, a začal jsem k ní mluvit. "Ahm... Hayley... no... Mohla by ses prosímtě probudit?" Nic. No, nevěřil jsem že by to fungovalo, ale zkoušel jsem to dál.
"Je to v pořádku. Jen se musíš probudit." Zase nic. Třeba to předtím byla jen náhoda. "Nemusíš se bát. Jsi v pořádku Hayl. Jenom se probuď." Po chvíli ticha se doopravdy pohnula. Roztřepala se jí víčka až konečně odhalila její krásný velký oči. Byla zmatená, ale já byl ještě zmatenější hned jak promluvil Peter. "To si ze mě snad děláte srandu! Máte takový štěstí že najdete Pravou Banshee a takovou smůlu že její Doren je právě tohle malý pako."
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Anketa

Byl jsem tu :)

KLIK :) 100% (207)

Komentáře

1 kumibo kumibo | 7. srpna 2014 v 20:01 | Reagovat

Miluju TW a tahle povídka je fakt super :-)

2 Wer Wer | E-mail | Web | 7. srpna 2014 v 20:29 | Reagovat

Na konci som sa tak rozosmiala :D Peter je jednotka :D Toto sa ti vážne podarilo. Stiles dáva tie svoje typické reči, úplne si to dokážem živo predstaviť. Skvelo vieš preniesť seriálový charakter aj do písanej podoby. Skvelé :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama