Another Banshee 4.díl

12. srpna 2014 v 17:20 | LinDee |  Another Banshee


Stiles:
Kdo? Ne je uplně mimo. "O čem to mluvíš?" Zeptal jsem se Petera který se nemohl přestat smát. "Derek byl sice alfa, je sice chytrý ale neví všechno. Pravou Banshee dokáže z jejího prvního spánku probudit jedině její Doren. Vypadá to že tahle chudinka to schytala." Nevěděl jsem o čem to mluví. Nebo spíš jsem to nechtěl vědět. "Jsi to ty. Jsi její Doren, její učitel... Už to máš chlapečku? Sakra, ty možná budeš ještě hloupější než jsem si myslel." Chtěl jsem mu něco odseknout, ale pak jsem si vzpoměl že Hayley sedí na mojí posteli a nechápavě na nás zírá. Nevěděl jsem co ji říct, ne to tu byl Derek. Nebo spíš měl být.
"Ahoj... No, jak je ti?" Zeptal jsem se jí. Vypadala vyděšeně a celá se třásla. "Nemusíš se bát, já.... já jsem Stiles." Podal jsem ji nervozně rychle ruku až s sebou cukla ještě dál. Za zády se mi ozval další tichý smích. Zavřel jsem oči a toužil jsem ho praštit. "Tak tohle bude ještě zábava." Přál jsem si aby zmlknul. "Kde to jsem? A jak jsem se sem dostala?" Dech měla rychlí a koukala kolem sebe. Nevěděl jsem co mám dělat abych ji s tím pomohl i když jsem tak moc chtěl. "Hayley... já..." Uslyšel jsem jak se Scott vrátil dovnitř s Derekem a rychle jsem se postavil. Ukázal jsem na Dereka a oddychl jsem si že to neni na mě. Ještě bych to podělal. "Toje Derek a všechno ti vysvětlí."
Oba se tvářili zmateně. Peter poplácal Dereka po rameni a na mě lehce mrknul. "On je její Doren." Derek vykulil oči a přejížděl pohledem přese mě a přes ní. "Hodně štěstí s tím." Sednul si do mého křesla a s nohou přes nohu nás pozoroval. Vyloženě si to užíval. "Hele... já... Já vás neznám, ale vím že se něco stalo. Ta zrzavá holka mi řekla že tu najdu to co potřebuju. Že tu někoho najdu. Ale nemluvila o žádném záchvatu ani o tom že se probudím v cizí posteli s cizíma lidma. Doopravdy bych byla ráda kdyby mi to někdo vysvětlil." Musel jsem se usmát. Byla vyděšená a přesto se donutila do klidu a mluvila jkoby se nic nestalo. Jako by ji to ani trochu nezasáhlo.
Derek se pohnul blíž k ní a založil si ruce na hrudi. "Řeknem ti všechno, ale musíš mít otevřenou mysl. Musíš nám věřit a nechat nás to dokončit jo?" Přitáhla si deku blíž a couvla od něj. "Nevěřím vám. Ani vás neznám." Promnul jsem si prsty oči a povzdechnul si. Tohle bude běh na dlouhou trať. "Tak věř jemu." Nevěděl jsem koho myslí. Ale když jsem zvednul pohled a on ukazoval na mě, vytřeštil jsem oči a koukal v prosbě o pomoc na Scotta.
"Mě?" Vyjekl jsem a Peter si povzdychl. "Ano tobě. Sakra, naučte toho kluka jak se vypořádávat s tou novu pozicí jinak tu máte pravou Banshee uplně k ničemu."
Hayley jakoby si nevšimla jak o ní Peter mluvil a přikývla. "Jemu bych věřit mohla." A to mě zmátlo ještě víc. Sakra já nemůžu být žádný Doreon, Don Reon a ńebo kdo. Jsem jen Stiles, normální člověk. Scott se zamračil a prohlédl si mě. "Takže otázku s Dorenem máme vyřešenou." Ne, to je prostě hloupost.
"Scotte, můžeš na chviličku? Poteřbuju s tebou mluvit." Vzal jsem ho za ruku a táhnul jsem ho k východu. "A co ona?" Zeptal se mě a já náhle cítil nutkavou potřebu jí utěšit. Převzít zodpovědnost. Sakra tohle nejsem já! "Hayl? Derek ti řekne věci který musíš vědět, věci kterým nebudeš chtít věřit, ale věř jim. Je to pravda, je to tak. A tomu co řekne Peter- ten magor v křeslě, tomu věř jen napůl. Je trochu šílenec a maniak. Budem se Scottem hned zpátky, nemusíš se nišeho bát." Nečekal jsem an odpověd a táhnul jsem Scotta do chotby.
"To nemůže bejt pravda Scotte. Tohle je nějaká blbost, nemůžu bejt Dor..Doreo.... Do... Kašlu na to! Nemůžu bejt její učitel nebo kdo. Vždyť já o tom nic nevim!" Šílel jsem. Ale kdo by se mi sakra divil. "Uklidni se Stilesi. Jsme v tom společně, zvládneme to. A pomáhal jsi Lydii, víš o co jde nejvíc z nás. Dokážeš ji pomoc, jsi to ty. Jsi Doren a zvládneš to. Já ti s tím pomůžu. Jsme v tom společně, rozumíš?" Jo, rozuměl jsem. Pomalu jsem kývnul a promnul si celý obličej. Byl jsem unavený z toho všeho co se dělo.
"A teď pojď nahoru. Bude tě potřebovat. Bude potřebovat slyšet ty věci od tebe." Jak jí o tom mám říct když něčemu sám nerozumím? "Fajn. Kryj mi záda kámo." Věnoval mi povzbuzující usměv a vykopnul mě zpět do pokoje. Všichni byli ticho a Hayley to zjevně jen vstřebávala. Kývala hlavou a pak zase vrtěla. Její oči byly přivřené, možná bolestí jak se kousala do rtu. "Hayl?" Rychle se otočila za mým hlasem a nechala ret vypadnou ze zajetí jejích zubů. "Jsi v pohodě?" Pokývala lehce hlavou a přesunula zrak na Scotta.
"Takže ty jsi Alfa." Konstatovala. "Pravý Alfa, ale jo... Alfa." Nechtěl ji ještě víc motat hlavu. "JJo jasně, ten Pravej...Derek je Alfa a tenhleten je jen vlkodlak." Peterovi zavrčelo v hrudi. "Žádný jen vlkodlak krásko. Jsem Beta, to je samo o sobě dsot velký postavení." Lekla se a rychle se podívala na mě, jako by u mě hledala ujištění že je vše ok. Usmál jsem se na ní a protočil očima. "Je JEN vlkodlak." Ujistil jsem jí klidně. "Ta zrzka co se se mnou spojila je Lydia, ta je Banshee. Pak je tu jeho dcera Malia, ta je kojotodlačice. A tvoje holka je liška?" Zeptala se s pohledem na Scotta.
Nechápal jsem proč neutíká jak ji nohy stačí, ale byl jsem za to rád. "Kitsune... dá se říct liška." Kývala hlavou a hrudník se jí zvedal čím dál rychleji. "Tohle je šílený." Šeptala. "Já vím že je. Ale zvykneš si na to. Já..." Povzdechnul jsem si. Přebrat zodpovědnost. Opakoval jsem sám sobě. "Já ti pomůžu. My všichni." Peter se zvednul a zvednul ruce. "Se mnou nepočítejte. Já jsem tu jen abych vám o ní něco řekl dál je to jen na vás. Navíc... pochybuju že moje dcera bude nadšená až se dozví tvůj nový ůkol tady s touhle Vřískající dámou."
"Malie to vysvětlím. Pochopí to." Alespon jsem v to doufal. I když jsem si nebyl jistý. "Můžeme pokračovat? Můj čas je drahocený." Zase si stěžoval a tikal si na zápěstí na neviditelné hodinky. "Zvládneš to nebo je toho na tebe ž teď moc?" Zeptal se jí laskavě Scott. Všichni jsme mohli vědět že na jeden den toho moc BYLO. "Já... věděla jsem že vlkodlaci existujou. Moje sestra jedním byla zavražděná. Bylo mi jasný že existuje i spousta dalších věcí, jen jsem si nikdy nemyslela že budu jedním z nich. Nebo že s nima budu v jednom pokoji. Trochu mě to děsí... Jinak to zvládám. Můžeš pokračovat JEN vlkodlaku."
Líbila se mi. A zjevně si s ní budu muset o všem ještě popovídat. Její sestru zabil vlkodlak, pochybuju že k nim bude mít dobré vztahy.

Dodatek: Jen doufám že se vám to líbilo a že zanecháte komentáře. Tenhle blog přece jen pořád rozjíždím a tak. :) Děkuju LinDee :*
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Anketa

Který seriál je lepší?

TVD 45.6% (47)
TO 36.9% (38)
The 100 9.7% (10)
Supernatural 7.8% (8)

Komentáře

1 Wer Wer | E-mail | Web | 12. srpna 2014 v 20:31 | Reagovat

Stilesovi a Peterovi to v tejto časti šlo :D Moc sa mi to páči a páči sa mi, že Hayley len tak neutiekla, ale vypočula si ich. Teším sa na pokračovanie a hlavne ako to vezme Malia :D

2 kumibo kumibo | 12. srpna 2014 v 21:43 | Reagovat

Super kapitola :-) těším se na pokráčko :-)
Chystáš se psát i nějakou kapitolovou povídku na The 100???

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama